Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) sizce pickup do?ru seçimmi?

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      burning_tires
      Katılımcı

slm arkadaşŸlar ben sınırlı bi bütçeyle amerikan toplamak istiyrm 😉 aklımda bi iki araba war (gerçi ikiside aynı tarz ama olsun ) chevrolet apache ve ford f 100 pickup. bu pickupları toplamanın herhangi bi binek amerikanı toplamaktan daha ucuz maliyetli olacağını düşŸünüyrm. çünkü araçlar sadece bi kabin ve kasadan oluşŸtuğu için fazla masraflı değil bence. beni böyle düşŸündüren şŸey iç döşŸemelerin yalnız koltuk, halı ve tawandan oluşŸması(konsol ve kapı içleri sac)ve arka aksamın makaslı olması. çok güzel bi boya işŸçiliği,sade yuvarlağımsı hatlar ve şŸık krom jantlarla herkesin imrenerek bakacağı bi pickup sahibi olabilirim diye düşŸünüyrm acaba bu bu düşŸüncelerimde yanlışŸmıyım ? olay benim düşŸündüğüm kadar kolay değilmi sizce 😥 ne gibi sorunlarla karşŸılaşŸabilirim yorumlarınızı bekliyrm 😯 şŸimdiden teşŸekkürler…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bütçeyi bulduğun arabaları durumlarını yazarsan muhakkak o arabaları tanıyan yada nekadar bütçeyle adam olacakları deneyimli küşŸülerce yazılabilir

burning_tires
      Katılımcı

aslında bende bu işŸin yaklaşŸık kaça mal olacağını sizlere danışŸmak istiyrm. şŸöyle bi örnek veriyim: geçen sene bostancı sanayide yatan bi 59 apache bulmuşŸtum. sahibinin dediğine göre yürürü çalışŸır vaziyetteydi. kaportasıda kapılar harici ii durumdaydı hatta yedek parça olarak 2 ön 2 arka çamurluk bile veriyodu. araca 4.500ytl istiodu. maliyet açısından karşŸılaşŸtırıldığında pickup toplamanın binek bi amerikan toplamaktan bahse değer bi avantajı olurmu sizce? yoksa aynı paralara içime daha çok sincek bi AA toplayabilirmiyim?

burning_tires
      Katılımcı

yanlışŸ anlaşŸılmasın pickup ta benim içime siner, zewkle kullancağım bi AA olur.. ama ne biliim işŸte içime böle bi kuşŸku düşŸtü offf ya amerikan olsun benim olsun 😈 😈

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bu arabalara nekadar istersen harcarsın mühim olan cebinde ne var kısa vadede nekadar harcayabilirsin buna göre aracın elindeki son durumu kaba taslak çıkar ama genelde hesaplanan harcaa giderini kafadan iki le çarpmalısın.

mesela o pickup ı alsan olduğu gibi de binersin 2milyar masraf yapıp da 5 10 diye gider nekadar iyi okadar pahalı

burning_tires
      Katılımcı

hmm anladım 😉 yani diosunki pickup yada değil , ne olursa olsun az harcamaylada binebilirim çok harcamaylada orası bana kalmışŸ nası olsa aracı iyileşŸtirme sürecinde cebimden çıkcak para hemen hemen aynı arkası makaslı olmuşŸ olmamışŸ 2 parça döşŸemsi fazlaymışŸ diilmişŸ önemli diil yani 😥 ozmn ben apache ye f100 e fazla takılmıyim başŸka amerikanlarda düşŸiniim…. 😥 ama nası yaparım bunu sarı kızıma yaaa 😥 🙄 şŸunun güzelliğine bakın 😥

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben low rider ı pek sevmiyorum pickup yada arazi aracı yada vagonerde yüksek severim

önerim pickup daha az masrafla daha güzel gözükür araba hurda bile olsa 4 tane 33.5 15 lastik atarsın canavar gibi görünür ben bi ara cj almaya niyetliydim aynı mantık.

yerinde olsam yeniysem pickup yada kapalı kasa bi amerikan alırdım ama arazili

burning_tires
      Katılımcı

off yaa kafam çok karışŸık 🙄 öncelikle istediim arabayı bi bulsam…. walla şŸubat tatilinde gitcem altınoluk’a gezcem ayvacık köylerini falan vurcam kendimi kaz dağlarına köy köy amerikan pickup arıycam 😆 😆 o tarafların köylerinde war die duydum 💡 sarıkız destanını yenidem yazcam kazdağlarına beaaaa 😈 heytt biri beni durdursun 😮

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bu heyecan varken bence kimse durdurmasın çocuklarına şŸunları şŸunları yapmayı düşŸündüm yernine gençliiğimde hızlıydım şŸunları şŸunları yaptım demelisin

burning_tires
      Katılımcı

inşŸ. 😉 BEKLE SARIKIZIM BEN GELıYRMMMMMM 😈 😈 😈 😈 😈 😆 😆

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hadi hayırlısı

Lowrider
      Katılımcı

pick up ayda coupe öenemli değil. ilk önce sen hangi arabayı istediğine karar ver. sırf amerikan arabası almak için beğenmediğin ucuz bir aracı alma çünkü ucuza aldığın araba çok masraf cıkartıcak ve o modeli o aracı sevmiyorsan amerikan sevginde en kısa sürede amerikan nefretine döner

burning_tires
      Katılımcı

yorumlarınız için çok teşŸekkürler ben düşŸündüm taşŸındım pickup ta karar kıldım. şŸöyle yuvarlak çamurluklu bişŸi bakıyrm sadece şŸase+ kaporta vaziyetinde bitane bulsam bile bana yeter 😆 görürseniz duyarsanız bana hbr werirseniz sevinirim şŸimdiden teşŸekkürler dayanamıycam bi tane daha pickup resmi koycam herkes bu güzelliği görsün 😯

deha
      Katılımcı

bence de pick-up toplamak dier amerikanlara nazaran daha kolay ve masrafsız,kaldıki kapı içleri+konsol saç olduundan fazla bir uuraşŸ da istemeyecektir.Ancak yürüyen aksam ve arabanın çalışŸır durumda olan parçaları fazla kurcalanmamışŸ olsun gerisi çokta önemli deil.(pick-up mışŸ,sedanmışŸ. . .)Ama sen kurcalanmamışŸ bir pick-up alırsan her türlü, kendini zahmet konusunda garantilemişŸ olursun.Kolay gelsin.

burning_tires
      Katılımcı

arkadaşŸlar ayvacık yolu üzerinde boşŸ bi tarlada yatan bi pickup olduğunu öğrendim 🙄 ama gittim baktım yerinde yeller esiyodu 🙄 hemen yan taraftaki benzlikte çalışŸanlara sordum ne oldu pickup a diye. yoldan geçen bi kamyoncu görmüşŸ beğenmişŸ sahibini falan bulmuşŸ vergi borcunu kapatmışŸ yüklemişŸ kamyonuna götürmüşŸ 😥 budamı gol diil beee

overland
      Katılımcı

ıkinci fotoğraftaki pick-up’ta ilk Türk otomobili Devrim’in birebir aynı ön görüntüsü var.Sahi , ilk Türk otomobilini tasarlarken hangi model ve tip AA’dan esinlendi bizim genç ve azimli Türk mühendisleri?(Yeni konu açsam daha mı iyi olurdu acaba??)

burning_tires
      Katılımcı

ewt far çerçeveleri andırıyo biraz yeni konu başŸlığı altından sorunun tartışŸmaya açılması ve eğer devrim in üretimine dewam edilseydi ülkemiz şŸimdi otomotiv sektöründe ne konumda olurdu diye de sorulması güsel olur:D benim bildiğim kadarıyla bi çok arabanın yapısını inceleyip fikir edinmişŸler ama ne belirli bi marka söz konusu nede başŸka bişŸey…

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version