Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Araba ve otomobil arasındaki farklar.

24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Amerikanlar arabadır, capon ve avrupalar otomobil!!

ozz
      Katılımcı

bence amerikanlar amaçtır, diğerlerinin hepsi araçtır yani EŞŞEK!!!! 😈

piyu
      Anahtar yönetici

google’da araba dediginde 3.sırada amerikan araba dediginde 1.sırada geliyorum ama otomobil dediginde uzaktayım….

otomobil kelimesini bol kullanın arkadaslar :)))

illetyus
      Katılımcı

Araba ; Amerikandir…..

Otomobil ; nereli oldugu onemli degil sedece bir makinadir.

😈 😈

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bence ayrımı arabalar ve tornet ler olarak yapalım

arabalar içine binilen sağlam şŸeylerdir

tornetler üzerine oturulan emaneten giden bilyalı yokuşŸ aşŸağı hızlı giden, zor hızlanıp zor duran şŸeylerdir

gokalp
      Katılımcı

Araba da bir can vardır, R. bach ın ucağa yuklediği anlam… araba sendendir. araba ‘lutfen devam et’ dendiğinde (60 sn. de 67 GT 500 e işŸafen) söz dinleyendir. araba özgürlüktür. cabrio değil convertible dır. ve ya copue değil fastback tir. arabanın bir adı bir hikayesi vardır. Trans Am in Trans Amerika Grand Am in Grand Amerika dan geldiği gibi. SLX diye ve ya GLS ve ya TDCI, VTEC -her ne karın ağrısı ise – şŸeklinde araba ismi olmaz. Cadillac Brougham Elegance, Oldsmobile Cutlass Supreme, Ford Mustang Hardtop Fastback diye ismi olur. Biri kendine aşŸık eder. Uğruna tüm paranızı, ilişŸkilerinizi hiçe sayarsınız. diğeri sadece parası olanı kandırmaya yarayan ukala oyuncaklarıdır. Arabanın bir ruhu bu ruhun kükrediği sesi homurtusu kızgınlığı, gaza bastığında tüm gövdesini oynatması ile bir canlılığı vardır. Diğerlerinin ise sadece ekonomik kaygıları. Araba dosttur, kötü günde moral düzelten bir dost diğeri kasko yaptırmak zorunda olduğunuz bir vazo. Amerikanım dışŸındakilerin evimdeki televizyondan daha çok şŸansı yoktur benim için…

XLR-V
      Katılımcı

V8 homurtusu dunyada bir tek American markalrinda var hangisi olursa olsun GM,FOMOCO,Daimler-Chrysler falan hic onemli degil .Yaninizdan bir American gectigini kulaklariniza gelen o muhtesem V8 sesinden anlarsiniz .
      Diger ulkelerinde V8 leri var ama nerde American V8 leri nerde digerleri .
      Araba sizin en sadik dostunuzdur hatta ve hatta sevgilinizden bile once gelir bazi durumlarda ve siz ona iyi baktiginiz surece o size asla ihanet etmez ve sizi mahcup etmez

Angelus
      Katılımcı

Mükemmel :)

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Gokalp ve reganant22 nin yazdıkları cok guzel ve Christine filminin içerigi gibi :)

atila
      Katılımcı

Aynı hisleri paylaşŸıyorum “Amerikan Amerikandır, Amerikan Arabadır” ama bunu sağlayan bence Amerikan sahipleri ve onların arabalarına olan duygusal bağlılıklarıdır. “KişŸi kendi yoluna saptırılmazcasına düşŸmemişŸ, kendi dürüst görüşŸünü trajik gururla üstlenmemişŸse yaşŸam acılaşŸır, hakikat tadını yitirir. F. Nietcshe”

illetyus
      Katılımcı

Arabanin koltugu insani bir arkadas gibi kucaklar, sicaktir, rahattir, saatlerce uzerinde oturup yolculuk yapsan kendini eklem civatasi yagsiz kalmis pinokyo gibi hissettirmez……

Arabanin sagi solu onu arkasi adina yakisir sekilde kaportadir, biri gelip arkandan olanca hiziyla bindirse bile ancak kendi motorunu kucagina alir, oysa senin olsa olsa tamponunda bir iki cizik kalir……

Arabanin sekli semali, agirligi heybeti vardir, simardiklari zaman komplekslilere sadece burnunu gostermen yeter, adami ya oturup aglatir yada uzerine ziplayacagi bariyer aratir……

Arabanin arizasi bile delikanlicadir, ya cikardigi sesten yada yapmadigi seyden neyi oldugunu anlatir, bujisi degitirildigi diye otomatik camlari sapitmaz……

Araba kendini sana birakir, yetenegin ve tecruben varsa seninle her yere gelir, ona sen soylersin ne yapacagini, nasil yapacagini,

Araba dedigin seninle iliski kurar, yolda ve kendinde ne varsa haberdar eder, anlatir, dinlemeyi biliyorsan eger !

Araba dediginde daha cok sey vardir….anlatmayi biliyorsan eger, araba arabadir, araba Amerikandir gerisi fasaryadir…
      Ooooff of, boyle caciga rakimi dayanir…… 😈

piyu
      Anahtar yönetici

valla ben kavrama onem vermiyorum esasında amerikan demek yeterli….

mesela 68-69 bir corvette’in yanına geldiğinizde hissettiginiz seydir o…..

hisset hisset bitmez :)))

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ARABA= AMERıKAN,FERRARı VE LAMBO(belli bi dönemden önced tabii.lambo finished)

valla araba deyince aklıma sadece bunlar geliyo.ruhu olmayan 4 tekerlekli götürgeçlere araba demem.

ARABA DEMEM ıLJıN GEREKLı ŞARTLAR.

1- ıHTıŞAMLI SEXY Bı KAPORTA.
      2- GǜLJLǜ VE SESı LJIKAN DELıKANLI BıR MOTOR.
      3-BıNDıÐıN ZAMAN ıNSANA ERKEK OLDUÐUNU HıSSETTıRECEK.
      4- ŞAKASI OLMAYACAK
      5- SAÐLAM OLACAK
      6- JAPON OLMAYACAK
      7- ALMAN OLMAYACAK
      8- ıRı CǜSSELı OLACAK
      9-UKALA,HAVALI VE ASABı OLACAK.YANı YOLDA GıDERKEN KǜLJǜK DAÐLARI BEN YARATTIM DıYECEK.
      10-KAPINDA DURURKEN GECENıN 3 ǜNDE YATAÐINDAN KALKIP ONUNLA KONUŞMA VE GEZME ıSTEÐı UYANDIRACAK.
      11- SERT OLACAK.(PERFORMANS ıLJıN ALIYOSAM) VıTESı DEÐıŞTıRMEK ıLJıN KOLLARINDAKı KASLAR BıRAZ GERıLECEK, VıTES SERT VE SARSINTILI BıR GELJıŞLE ERKEKLıK DUYGULARIMI DAHA DA COŞTURACAK.
      12-DERDıNı ANLATACAK, SADIK OLACAK
      13-BAŞINA BUYRUK OLACAK( ǖRN VıPER, AC COBRA, FERRARı 512 TESTAROSSA VB. ) KOMUTUNU ALIP VıRAJA RAYDA GıDER GıBı GıRMEYECEK.ıSTEKSıZ VE VAHŞı BıR AT GıBı DıZGıNLERıNDEN KURTULMAYA LJALIŞACAK.GAZ PEDALI VE DıREKSıYONLA YAPTIÐIN DıZGıNLEME LJALIŞMALARINDAN SONRA ONA HǜKMETMEYı BAŞARMIŞ Bı ERKEK OLARAK, BıR SONRAKı VıRAJA DOÐRU YǜZǜNDE BıR GǜLǜMSEMEYLE YOL ALACAKSIN.
      14- KıŞıLıK SAHıBı OLACAK,KARAKTERı VE RUHU OLACAK,
      15- BUNLARI Bı PERFORMANS ARABASI ıLJıN DǜŞÇœNDǜM.BAŞKA TERCıHLER ıLJıN BAZI KRıTERLER DEÐıŞEBıLıR.

daha söyleyecek çok şŸeyim var ama canım amerikan çekiyo yazdıkça.şŸu an böle bişŸeye sahip olmadığım için daha fazla yazamayacağım. 😉 hepinize saygılar.

illetyus
      Katılımcı

Ehh….seytanin bacagini kirmana ceyrek kalmis…… 😆
      Bir kac madde daha siralarsan bir Amerikan aldin gitti demektir…Ha gayret 😆

Tümer ARCAN
      Katılımcı

ah be illetyus, elimde olsa şŸimdi gidip alacam da, nerdeeeeee…

üni bitecek te elimize ekmeğimizi alacaz da… ölme eşŸeğim ölme.

ama sabreden dervişŸ muradına ermişŸ. ama bi alayım ilk yapacağım işŸ en sağ şŸeritte sahil yolunda ağır ağır giderken takacam led zepplin den bi communication break down, yada deep purple_ highway star, 8) öle takılacam da oooooooffffffff ooofffffff. peder de battı kriz de artık o da alamıyo ki kulanalım 😆 bari diyorum draglara gidip tatmin olmaya çalışŸiim diyorum, 2 tanesinden geç haber aldım 3. yarışŸta da sabaha kadar uyumadım kalkamam falan diye, sabah uyuya kaldım.sizlerle tanışŸmak ta nasib olmadı anlıyacağın.ama bidaha ki yarışŸa ne olursa olsun gelecem.v8 sesine hasret kaldım valla. :? neyse sunun surasın da 4 sene falan sabredecez allah izin verirse.

illetyus
      Katılımcı

Oy oy oy….senin durumun vahim be yaww….

Sabaha uyumamalar saatler saymalar,
      Hele Led zeppelin esliginde takilmalar……

Saka yapiyorum, sen bakma bana !

Durumlar hic belli olmaz inan, bende askerde nizamiyeden iceri girerken
      “peh anasini satayim cikilirmi len burdan” dediydim…. 😆
      Ustelik benim koca oglanida hayatimin en bitik doneminde almistim… 😆

Ama bak uzun yola ciktigin zaman ZZ TOP tavsiye ederim.
      American chro’ lari iyi eglendiriyor 😆 😆

Tümer ARCAN
      Katılımcı

YAW aslında dinlenecek seçenekler çok da… neyin içinde dinliyecez. bekliyoz bakalım okul bitsinde gün ola harman ola.. 😆

zz top söle texas vari bişŸi miydi? bu arada?

illetyus
      Katılımcı

Hot Rod = ZZ TOP
      Long Way = ZZ TOP

http://www.zztop.com/

Uzun yolda iyi gidiyor…. 😆

Anonim
      Ziyaretçi

O uzun sakallı abilerin bi clip ‘i vardı kırmızı hotroad tarzı coupe bi ford filan içinde kızlar ,benzinlikteki çırak kızlara bitiyor sonradan rüya zannediyor ama gerçekmişŸ araba geçiyor filan ardından picup la gidiyor vs,vs nereden ne çıktı yaw hahahaa konuya bak.

illetyus
      Katılımcı

Gimme All Your Lovin Icin cektikleri Clip….. 😆 😆

Musait ortam olupda azicik action yapiim diyorsaniz eger Rammstein Megamix…..Fena havaya sokuyo… 😈

Not:
      dolu trafik ve sakat ortamlarda yaparsaniz, daha hizli daha ofkeli filmini seyredip
      gaza gelmis tipler gibi gorulursunuz haberiniz ola…Tavsiye edilmez……

Anonim
      Ziyaretçi

HEEEYTT BE BABA HELAL SANA

Tümer ARCAN
      Katılımcı

highway star by deep purple çok acaip yaw tawsiye ederim.

bu arada bu zz top ın low riderini dinledim. çok süper ama ben zaten bu şŸarkının adını öğrenmeye çalışŸıyodum yüklemek için. çok sağol baba

Angelus
      Katılımcı

TESTAMENT’i bu alemde tek geçerim. Rammstein’da fena değildir yani :)

illetyus
      Katılımcı

Elimde ZZTOP’ in 12 Clip’ lik Vcd formatinda bir Cd’ si mevcut.
      “Gimme All Your Lovin” ve “Rough Boy” da dahil. 😉

Isteyen olursa kopya cikarabilirim.

Not : Umarim Dogan baba kizmaz….. 🙄

XLR-V
      Katılımcı

The Buzzhorn’un Ordinary mukemmel bir sey birde Hot Cop Action band olarak iyi ve cok eglenceli :D

24 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.