Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Modifiyecilerin amerikan arabası kompleksleri

19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Biraz abartmışŸ olabilirim ama amerikanlar hakkında çeşŸitli forumlarda yazılan işŸkembeden dolma yazıları görünce bunları yazdım.. 😳 😳

Tamamen önyargı ve bilgisizce bir sürü şŸey söylenmişŸ burada

2’side modifiyeli 71 model mustang mach1 351 cu 8 cyc 340 hp (5.750 cc) ve 84 Model Camaro Z28SS 350 cu 8 cyc 330 hp (5.700) cc arabalarım var ve 100 km’de şŸehir içi tüketimleri maksimum 20 LT. şŸehir dışŸındada 14-16 lt. şŸimdi şŸöyle bir hesap yapalım şŸehir içinde boktan 100 bg’lik 1.6 arabalarınızın yeni motor teknolojisine rağmen ortalama benzin tüketimi 10 lt civarında bizim arabalarımızın motor teknolojisi 20-30 yıllık olmasına rağmen ve sizin motor hacminizin 3.5 katı olmasına rağmen maksimum 2 katı tüketim yapıyor, sizin arabalarınızdan çok daha hızlı (260 km ) ve çok daha çabuk hızlanıyor (0-400 m – 9 sn) yedek parça konusuna gelince çook daha ucuz (buji 4 ytl,yağ filtresi 7.5 ytl,komple motor yenileme 1 milyar ) daha çok dikkat çekiyor (bakan bir daha bakıyor ) sağlam ve güvenli. En önemlisi araba gibi arabalar içine motor konmuşŸ ve sağlamlıklarına güvenilmediği için 8 tane prezervatiften bozma balon konmuşŸ konserve kutuları değil… Bırakın artık bu amerikan arabalarına karşŸı kulaktan dolma sözlerin oluşŸturduğu komplekslerinizi lütfen…

Son Söz : Kedi ulaşŸamadığı ciğere pis dermişŸ [sm=s17.gif]

Memo
      Katılımcı

aman abi yaa şŸimdi burdada japondu fransızdı almandı binbir türlü kıyaslama başŸlıyacak.
      Yaw herkesin zewki farklı aslında onlarda haklı kimi esmer kimi sarışŸın sever, kimi ince kimi balık etli ama bir yerde bir komplex olduğu belli insan sevdiği şŸeyi niye başŸkasının forumuna girip tartışŸırki??

illetyus
      Katılımcı

O prezervatifleri bide dogru duzgun ayarlayabilseler bari…..
      Kimi hapsirsan acilir,
      Kimi de sen duvara monte olup, helvan kavrulurken….. 😈

Anlatimlar tanitimlar birde inandiriciki sorma !

“Efenim bizler sizin guvenliginiz icin her seyi dusunduk”

Dusunmeyi birak da bana araba gibi araba yap hiyar……. 😡

Marka olarak isim vermek istemiyorum ama gozumle sahit oldugum bir olay :
      Crash testlerde oldukca basarili oldugu soylenen ve bir iki odul bilmem nesi almis bir model, onden darbe almis vaziyette benim ustama geldi.
      1-Airbag acilmamis, direksiyonun uzerine adamin gozluk camlari saplanmis.
      2- Sadece farlar ve abs plastik tampondan ibaret olan “on kismi” soktugun zaman ortaya cikan on panel sacini ustam, hic bir alet kullanmadan sadece elleri ile duzeltip eski haline getirdi…. 😯
      Ayrica benim gozlerimle ilgili bir rahatsizligim yoktur son derece iyi gorurum…….. 😯

piyu
      Anahtar yönetici

ne zaman mustang aldın ne zaman camaro aldın da haberimiz yok…

esasında bir laf vardır inanılmaz takdir ederim ve uygularım… sende uygula… hic boyle seylerle kafanı yorma… bildigimiz bize kalsın

“hicbir zaman bir aptalla tartısma…seni once seviyesine ceker, sonra tecrubesiyle yener”

illetyus
      Katılımcı

Iste Olay Budur Azizim……..

Baska soze gerek yok !

emrekaan
      Katılımcı

Arada sırada googleden amerikan araab, muscle car diye araşŸtırırken bir kaç forumdaki amerikan arabalara hakaret yazılarını görüyorum ve sırf bunun için üye oluyor ve cevabını veriyorum.. amerikan araba bir ayrıcalıktır..

Pontiac301
      Katılımcı

Her arabanın kendine ait güzellikleri özellikleri var…Ama insanlar bilgisiz oldukları için bok atarlar yada ulaşŸamadıkları için bok atarlar,Mesela mercedesede bok atan var ama hayatında kullanmadığı için bilmiyor.Amerikan desen aynen öyle.Bence amerikana binmek tüketim vs filan hesaplamak değil…Olumlu olumsuz yönlerini binen insan zaten biliyor.Bence bu bir kültür işŸi.Bence novanında kendine ait bir güzelliği var 74 camaronunda, 79 transaminde mesela ben transam fanatiğiyim çünkü transamin arka çamurluğu kadın kalçası gibidir…camaronunki köşŸelidir… böyle bir sürü herkesin kendine göre sebebi var….haaa bide şŸu var artık günümüz ekonomik şŸartlarında amerikan arabasına binmek (benzin anlamında) hakikaten anlamsız gibi görünüyor…DışŸardan bakıldığında ise tamamen bir zengin oyuncağı….. Ama olay bu değil ikinci elde değer kaybetme diye birşŸey yok,parçası ucuz,tarzı eskimiyor,kasko derdi yok,serviste mikilme derdin yok, vs vs vs bu yazının sonu bence yok…. hahaha iyi akşŸamlar herkese:)))

faceless
      Katılımcı

hayatında hiç amerikan arabasına binmemişŸ insanlar yorum yaparsa öyle olur tabi…piyunun dediği gibi aptal insanla tartışŸmıycan he diyecen geçecen…

illetyus
      Katılımcı

emrekaan…,

Yaptigin sey icin buradaki tum Amerikancilar adina tesekkur ederim….!

Arkadaslar kimse kusuruma bakmasin ama simdiye kadar yapmadigim sekilde bu mesajimda biraz kufur edicem ! cunki bu geri zekalilar baska turlu anlamiyor.

Birincisi, Amerikan arabasi seven kullanan adam, “adam gibi adamdir”
      Her ne kadar gazlamayi bilsede icinde hiz tutkusu olsada neyin nerde yapilacagini bilir ve isin b…kunu cikarmaz……
      Arabasini sever ve ona gerektigi sekilde bilgisi ve butcesi olcusunde bakimini yapar…ki bunun karsiligini aldigi icinde hic bir zaman yolda kalmaz…..Arabasina ve arabasinin karakterine, tarzina saygisizlik edip orasini burasini minciklayip ne idiu belirsiz bir sekle sokmaz…
      Bir zamanlar bizim kullandigimiz arabalara pe…nk arabasi diyen dallamalar ve onlarin cocuklari simdi kendileri mavi, yesil, mor renkte isiklar firildakli jantlarla tam manasi ile birer “gezici kerhane” modelindeler.

Ikincisi, evet bu arabalar fazla yaktigi icin kullanan kisinin ekonomik durumu normalin bir miktar ustundedir yada yuksektir ve fazla yakitigi benzine essek yukuyle vergisini odedigi surece bu durum kimi, neden ilgilendiriyor….?

Ucuncusu fazla yakilan benzin “milli servet” filan degildir, resmen parasini ve hatta uzerine 3 misli vergi odeyip aldigim benim kendi malimdir aslanlar gibi yakmayada hakkim var….

Dorduncusu hayatinda Amerikan arabasina binememis olanlarin soylediklerini hic bir suretle onemsemem hatta dinlemem bile….
      (Bu arada soyledigim bu madde, o dingil duduk markalardan baskasini tanimayanlari kucumsemek adina degil, baska alternatifleri tanimadan sacma sapan ukelalik ettikleri icindir)

Besincisi, bizim ilgilendigimiz arabalar eger onlarin gozunde “zengin oyuncagi” ise bundan onlara ne…?

Bizler kalorifer kazani kilikli bir motoru ve dunyaca kabul edilmis bir klasigi bir milyara komple rektifiye yaptirip motoru sifirlarken, onlarin kullandigi oyuncaktan bozma seylerin rutin bir servis faturasi kac paraya cikiyor acaba….?

Bizler yolda kaldigimiz zaman iki civata bir conta durtmesi ile yine yolumuza devam ediyoruz ama onlarin basit bir cakmagin devre kesmesi ile yolda kalip once cekicinin sonra servisin kucagina oturuyorlar……..
      (Beyinsizlere uretilmis olan beyinli arabalar, ne kadar kullanislidir bir daha dusunmek lazim)

Amerikan arabasini Ozellikle yasli bir Amerikan arabasini hayata dondurmek, restore etmek, sonrasindada bu arabayi kazasiz belasiz idare edip surekli kullanabilmek herkezin harci degildir…..Ve bunu basarmis olan Amerikanci gayet hakli olarak gururla ve havasini atarak arabasina biner……

Teknik yonu agirlikli biri olarak, ABS, ASR ve diger 50 kusur sistemi kucumsemiyorum ama ! hayatinda ilk kez bunlarin oldugu bir arabada direksiyona gecmis ve “parali kursdan ehliyet satin almis” firildakli jant meraklisi olanlara cidden guluyorum ve elifi mertek sanmayi birakip en kisa zamanda gercekten “araba kullanmayi” ogrenmelerini tavsiye ediyorum……

Simdiye kadar belki yuz kereden fazladir, bu arabalar hakkinda atip tutan ve kotuleyenlere “hadi gel, gec sunun direksiyonuna da bir kez olsun dene” dedigim zaman nedense hep ya cislerileri geldi yada dizleri titremeye basladi……..

Son olarak, onlara bu konular ve kiyaslamalarla ilgili olarak cevap verdigimiz surece Amerikanlarimizin ve Amerikancilarin agirligini dusurecegimize inaniyorum…….Bizler sikletimiz bilmek durumundayiz…

Surc’ i lisan ettiysem, affola…….

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Amerikanlar Otomobildir, digerleri ise sadece arabadır….

piyu
      Anahtar yönetici

araba otomobil kavramları aynıdır… otomobil dogrusu araba halk icinde en cok kullanılanıdır… aynı yere gider… apo o zaman sitenin adı yanlıs olur…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Yaw Dogan abi el arabası manasında kullandım
      Tabiki Araba ve Otomobil aynı kavramdır

KNIGHT
      Katılımcı

amerikan arabaları hakkında sarf edilmişŸ tüm kötü sözleri söyleyenlere şŸunu sormak isterdim, caddede altında hangi araba olursa olsun gökgürültüsü gibi bir ses duyup, yanından süzülen safkan gücü hissettiğinde neden off be deyipte, sonra böyle konuşŸurlar anlamam…

Tümer ARCAN
      Katılımcı

BABA HEPıNıZ BǜYǜKSǜNǜZ BEAAAA…GAZA GELDıM 😈 😈 😈

illetyus
      Katılımcı

Buyuk olanlar Amerikanlar…..
      Hem kendileri hem isimleri 😆 😆

exonotzor
      Katılımcı

ben konserve kutularına 30 40 milyar sayanların otomobil zevklerine bilgilerine yeteneklerine inanmıyorum ,, alayı çocuktur ,, bisikletten sonra alırlar bir gti okadar

söylediginiz gibi , aynı siklette degiliz , haklarında konuşŸmamıza bile gerek yok , yerimiz belli

NOMAD
      Katılımcı

Hepinizi çok sevdim, yalnız olmadığını bilmek çok güzel bir duygu:D

Anonim
      Ziyaretçi

Evet sikletimiz belli 4 yaşŸ Amerikanlar Handikap V8 hheeeheheheheha. 😈

ebrar36
      Katılımcı

hiç bir otomobil 1955 belair kadar mahzun bakamaz.insan bir arabanın karşŸısına geçip bakınca bir karakter bir ifade bir ruh görmek istiyor.işŸte bunu ayırdeden biri ancak amerikana biner.hangi kadına aşŸık olduğun farketmez.yeter ki kadın olsun……….(pardon amerikan diyecektim….)

berkozler
      Katılımcı

benmi çok gamsızım sizmi milleti çok kafanız takıyorsunuz…

19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version