Ana Sayfa Forumlar Teknik Motor (Engine) PONTIAC SUPER DUTY

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      piyu
      Anahtar yönetici

Super Duty makinalari hakkinda bilginiz varmi? 290hp güc ürettigini biliyorum. Fakat En güclü olan Super Duty kac senesinin arabasina ait? Birde 350 yeni GoodWrench makinalar super Dutyl er den daha mi kuvvetli?? 🙄

piyu
      Anahtar yönetici

🙄 Kimse bir sey bilmiyormu? 🙄

piyu
      Anahtar yönetici

yazan olmadı… is basa dustu arastırdım

Ben bildigim uzere Pontiac Super Duty üzerine bilgi baktım…

1961 yılı sonlarında Pontiac Super Duty programını baslatmıs… 421ci motor 405-410hp üretiyormus… bu acıklanan bilgi olmasına ragmen 460-500hp civarı urettiği biliniyormus…

diferansiyel ise 4.10 veya 4.88 kullanılmıs…

aluminyum camurluklar, plexiglass camlar bile istenilebiliyordu… 1963 yılında Pontiac daha yuksek sıkıstırma ile daha yuksek hp uretti 410hp üretiyor denilen 421ci motor 500-550hp arası üretiyordu… 1963 yılında proje sona erdi…

umarım istedigin budur… bu arada goodrench makinelerin bu performansa yakın olmaları cok zor… bu tip uç makineler halen cok zor üretilebiliyor…

Erman
      Katılımcı

Bir de Trans Am Super Duty ler var. Pontiac 73 ve 74 te son Muscle Car araçları üretti…
      73’te Trans Am 455; 455SD (290hp?)
      74’te Trans Am 400; 455; 455SD seçenekleriyle satıldı. SD olanlar Super Duty!
      Aynı motordan Pontiac’ın Nascar aracı 540 hp güç üretiyordu. Sıkı kurallar nedeniyle GM bütün yol araçlarını 300’ün altında hp yapıyordu. Bunları da öyleymişŸ gibi gösterdi; aslında T/A SD ler 290 degil; 371 hp ydi…

3 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version