Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın CHEVROLET TAHOE – BıLGı VEREBıLıRMıSıNıZ?

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      makinacı75
      Katılımcı

ArkadaşŸlar herkese merhaba ;
      ǖncelikle bu ortamda sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek isterim.Benim bilenlerden bir ricam olacak.Chevrolet tahoe 5.7 almayı düşŸünüyorum(97 yada 99).Ancak her ne kadar karşŸı çıkanlarda olsa ben araca gerektiği zamanlarda kullanmak üzere LPG uygulaması yaptırmak istiyorum.Bu uygulama ,bu tip araçta mümkünmüdür?Ayrıca benzinli ve lpg li kullanımda şŸehir içi ve şŸehir dışŸı lt başŸı yakışŸı yada km / ytl nedir?Sizlerin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.Son sorum ;aracın servis ve parça problemi varmıdır?ılginize şŸimdiden teşŸekkürler….Bu arabaya aşŸığım

makinacı75
      Katılımcı

Bu arada , yakında istanbul a yerleşŸiyorum.Sanırım ıstanbul da servis durumu izmir den iyidir.Ne dersiniz?

XLR-V
      Katılımcı

LPG, her turlu araca takIlabilen bir sistem ama ben pek tasvip etmiyorum ama takan kisilere de saygIm var elbette .Ama soyle belirtmem gerekiyor .Sehir icin Tahoe en az 18 lt yakar .LPG de ise lt/100 veya MPG olarak ise tuketim cok daha yuksektir ama ne varki LPG nin litre fiyati , benzinden cok daha ucuz oldugu icin ucuz olmakta.
      Modern enjeksiyonlu olan araclar icin sIralI LPG sistemi tavsiye ediliyor ama fiyati baya pahalI olur .
      Bence LPG uzun sureli kullanimda mutlaka aracin mekanik sistemine zarar verir ama yakittan yaptigin tasarruf , pahalI tamir masraflarI olarak geri donebilir .
      W140 MB de LPG kullanimi yuzunden epey pahalI tamir masrafi cikartti servise gelen bir aracta 😯 .
      Benim tavsiyem ,eger uzun sureli kullanmayi dusunursen, dizel bir motor taktirmak LPG yaptirmaktansa . Netice de 6,5 lt dizel motor var ama kullanan var mI bilemiyorum .O motorun bilgilerine sahip degilim ama forumda bir yerlerde daha once konusuldu arayabilirsin .Cunku gordugum butun Tahoe ler 5,7 lt veya 5,3 olarak var . Hacim vergisi oldugu icin 6,5 motor ile 5,7 arasinda vergi farki yok !
      Servis olarak problem yasamazsin neticede bir cok servis var ama o konuda da yardimci oluruz

Angelus
      Katılımcı

Sıralı sistem LPG uygulaması yapılıyor. Fakat LPG sistemini Amerikadan işŸal etmen gerekiyor. Büyük hacimli motorlar için Arjantin’den işŸal edilen bir LPG sistem markası var uçuk sonuçlar veriyor… 5.7 enjeksiyonlu bir motorda hemen hemen tüketim benzine göre yarıya düşŸüyor…Sıralı sistem LPG li Vectra 2.5 V6 bir araçla uzun yol yaptım kısa süre önce 12 krşŸ rakamı gördük km’de ve arabada hiç bir abukluk yoktu… Benki LPG ye karşŸı biri olarak sıralı sistemde çıkan sonuçları görünce acaip şŸaşŸırmaya başŸladım…. ıkna oldum gibi LPG ‘ye….. Megane 1.5 dci da bununla aynı sonuçları aldım ki dizelin derdi LPG ye göre daha fazla…..

makinacı75
      Katılımcı

ArkadaşŸlar bilmediğim için soruyorum.97 TAHOE enjeksiyonlumu,yoksa karbüratörlü mü?LJünkü bir kaç ilanı inceledim ama kesin birbilgi yok.Fiyat karşŸılaşŸtırmasına girmeden önce bilmek isterim.Ayrıca diesel motor yapmak aşŸağı yukarı nekadara mal olur bir fikriniz var mı?
      saygılar

makinacı75
      Katılımcı

Ayrıca 97 tahoe 5.7 nin aşŸağı yukarı yıllık vergisi nedir?LJünkü bir yerde 2007 ocaktan itibaren vergileri düşŸecek diye duymuşŸtum.

makinacı75
      Katılımcı

Biliyorum çok soru soruyorum ama inanın bu araba hayalimdi ve şŸu an çok yaklaşŸtım.Bir sürpriz ile karşŸılaşŸmak istemiyorum.

piyu
      Anahtar yönetici

elimizden geldiğince destek oluruz… yeterki sorular dogru bolumde dogru sekilde gelsin (ki zaten boyle yapmıssın)

2007’de vergi’ler düşŸüyor konusu kesin olmayan bir konu… devlet göze batan bir konu buluyor ve ona gore vergi alıyor… mesela arazi araclar cok olunca “yaw bunların ortak paydası nedir?” deniyor, motor hacmi cevabı alınca asılıyorlar vergiye… oysaki bunun basko degeri nedir… ne amac icin kullanılıyor… biz boyle yaparsak kime ne rant saglarız dusunulmuyor…ya da dusunuldugunden yapılıyor…

dun gozlerime inanamadım…. mercedes suv sanırım G ya da ML serisi 200CDI yazıyordu… yani hem 2lt motor hem de dizel… oysaki dev gibi kasaya 2lt motor cok az… hemde arazi performans isteniyor… komik olay…

XLR-V
      Katılımcı

Su an yIllIk vergisi 4800 YTL yaklasik ama kasko degeri araci belli oranda uzerinde diyerek basvuruda bulunursan yIlliK 3400 YTL ye cekmek mumkun.Vergi indirimi 2007 de olacagini sanmiyorum o yuzden hic bekleme oyle bir sey ama olursa tabii iyi olur .
      piyu o iste bir hata var G veya ML icin boyle bir motor yok belki de B200 CDI gormus olabilirsin cunku o da SUV gibi gorunuyor ilk bakista hemen hemen .
      5,7 litre motor enjeksiyonlu ,dizel motor takmak kesin bilmiyorum 10,000 USD den fazla degildir cunku 6,0 litre Vortec te bildigim kadar fiyati o kadar .

makinacı75
      Katılımcı

çok teşŸekkür ederim arkadaşŸlar.

makinacı75
      Katılımcı

Şu arjantin den işŸal edilen lpg sisteminin markasını yada nereden bulabileceğimi söyleyebilirmisiniz?

piyu
      Anahtar yönetici
      XLR-V wrote:
      Su an yIllIk vergisi 4800 YTL yaklasik ama kasko degeri araci belli oranda uzerinde diyerek basvuruda bulunursan yIlliK 3400 YTL ye cekmek mumkun.Vergi indirimi 2007 de olacagini sanmiyorum o yuzden hic bekleme oyle bir sey ama olursa tabii iyi olur .
      piyu o iste bir hata var G veya ML icin boyle bir motor yok belki de B200 CDI gormus olabilirsin cunku o da SUV gibi gorunuyor ilk bakista hemen hemen .
      5,7 litre motor enjeksiyonlu ,dizel motor takmak kesin bilmiyorum 10,000 USD den fazla degildir cunku 6,0 litre Vortec te bildigim kadar fiyati o kadar .

😉 eminim… yakında görürsün… bende cok sasırdım… B ya da A serisi degil… SUV olanlardan ama G degil… muhtemeln ML’dir…ya da arada baska birsey varsa o olabilir…

Angelus
      Katılımcı
      makinacı75 wrote:
      Şu arjantin den işŸal edilen lpg sisteminin markasını yada nereden bulabileceğimi söyleyebilirmisiniz?

ǖzel mesaj atıyorum kimden bilgi alacağına dair bu konuda…

XLR-V
      Katılımcı
      piyu wrote:
      😉 eminim… yakında görürsün… bende cok sasırdım… B ya da A serisi degil… SUV olanlardan ama G degil… muhtemeln ML’dir…ya da arada baska birsey varsa o olabilir…

En son GL ve R Serisi cikardilar ama bu buyuk kasalarda zaten 200 CDI diye bir motor opsiyonu hic duymadim ki olmasi pek dogru olmaz .
      Belki de sahibi gosteris sevmiyor 320 CDI yerine 200 CDI etiketi taktirmistir

tarkan
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      makinacı75 wrote:

ǖzel mesaj atıyorum kimden bilgi alacağına dair bu konuda…

banada özelden atabilirmisin aynı mesajı…..

tarkan
      Katılımcı

makinacı75 aldın mı tahoe…

gokhan emre
      Katılımcı

arjantinden işŸal lpg sistemi için bende bilgi alabilirmiyim tahoe almayı dusunuyorumda ve bu sistemle ortalama yakıt tuketiminin kac lira oldugunu tahminen soyleyebilirmisniz bu araç için çok teşŸekkür ederim…

16 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version