Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın Beygir gücü nerede ölçülür?

9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Beyler,

Benim arabanın kaç beygir olduğunu merak ediyorum nerede ölçüm yaptırabilirim arabaya?

vipervenom
      Katılımcı

angelus bıldıgım kadarıyla dynometre de olcturebılırsın ama turkıyenın neresınde kac tane olcum yapan yer var bılmıyorum ama bır tanesı antalyada banada yakın belkı duymussundur quantum tuning dıye bıryer ama baska nerde var bılmıyorum

Anonim
      Ziyaretçi

maslak sasnyide bosh var ama yalnışŸ ölçüyor ustada kabul etdi sadce tork u doğru çıakrıyor.

gtagucu
      Katılımcı

Bir tuning dergisinde okumuşŸtum maslak sanayide rem tech diye bir serviste 1200hp’ye kadar ölçen dinamo varmışŸ. Orayı bir dene mesela.

emrekaan
      Katılımcı

arkadaşŸlar novalar kaç cc motorda kaç hp den başŸlıyor? ve bileniniz varsa chevroletlerin motor – hp sini sıralayabilirmi? bel-air,impala, monte carlo, vs lütfen.. ya da bilgi alabileceğim bir link yollarsanız sevinirim

saygılar emre kaan

gtagucu
      Katılımcı
      Eleanor68 wrote:
      maslak sasnyide bosh var ama yalnışŸ ölçüyor ustada kabul etdi sadce tork u doğru çıakrıyor.

YanlışŸ ölçüyorsa hepsini yanlışŸ ölçüyordur. Beygir gücü zaten tork’tan hesaplanır. Torku doğru hesaplıyorsa torktan beygir gücü kolayca hesaplanabilir.

Mesela ;

http://www.epi-eng.com/BAS-PwrTrq.htm

piyu
      Anahtar yönetici
      emrekaan wrote:
      arkadaşŸlar novalar kaç cc motorda kaç hp den başŸlıyor? ve bileniniz varsa chevroletlerin motor – hp sini sıralayabilirmi? bel-air,impala, monte carlo, vs lütfen.. ya da bilgi alabileceğim bir link yollarsanız sevinirim

umarım baska birine iletmek icin sormuyorsundur… hosuma gitmez

bu tarz dataları biraz arayarak kolayca bulabilirsin… http://www.google.com

Tümer ARCAN
      Katılımcı

GTA gücü, belki de hepsini yanlışŸ ölçüyolardır.fakat beygir gücü tork arasında belli bi orantı olsa da tamamen beygir gücü üzerinden tork hesabı çıkaramazsın.örneğin 250 hp lik iki motordan biri 300 nm tork verir diğeri 370 verir.bu tork tamamen farklı bi mevzu.

Anonim
      Ziyaretçi

Ya ben ilk aldığımda mustang i çıkartmışŸdım 355nm tork 150 hp buyur şŸimdik modifiylerden sonra çok farklı çıkıcak dır onlarıda koayarım siteye.

AYBARS
      Katılımcı

Maslakta bildiğim kadarı ile Ferrari servisi sırasında bulunan PaşŸaoğlu da ölçüyor.En son AVK nın C5 i ölçmüşŸlerdi.
      Aybars

9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Exit mobile version